Spektakliai jaunimui ir suaugusiems

„37 ATVIRUKAI“

rež. Badri Tserediani (Gruzija)

Julius Paškevičius

„PARAZITAI“

rež. Tadas Montrimas

Peter Shaffer

„EQUUS“

rež. Rimas Morkūnas

Dario Fo

„NETURI - NEMOKĖK“

rež. Peter Stoičev

Viliamas G. Goldingas

„Musių valdovas“

rež. Monika Klimaitė

Marius von Mayenburg

„Bang!“

rež. Paulius Ignatavičius

Juozas Grušas

„MEILĖ, DŽIAZAS IR VELNIAS“

rež. Albertas Vidžiūnas

Daniel Glattauer

„ VIRTUALI MEILĖ“

rež. Peteris Stoičevas

Lot Vekemans

„NUODAI“

rež. Peteris Stoičevas

Claude Magnier

„Oskaras“

rež. Tadas Montrimas

Teatro istorija

Teatras įsteigtas 1991 m. spalio 1 d., steigėja — Panevėžio miesto savivaldybė. Teatro idėją subrandino ir įkūnijo režisierius Julius Dautartas ir dailininkas Kęstutis Vaičiulis. Įkurti teatrą inspiravo suvokimas, kad vienintelis būdas kažką radikaliai keisti — atsigręžti į jaunąją kartą. Pirmasis spektaklis parodytas 1991 m. gruodžio mėnesį. Per dvidešimt aštuonis teatro kūrybinius metus pastatyti 73 spektakliai. Per metus teatras parodo per 100 spektaklių. Teatras — Valstybės teatrų asociacijos narys. 2001 m. teatras tapo ASSITEJ (tarptautinių teatrų vaikams ir jaunimui organizacija) nariu.

Edukacinė veikla

Dar Renesanso epochoje teatras turėjo edukacinę paskirtį. Edukacinė veikla aktuali ir šiandien teatre „Menas“. Teatro kūryba pozityvi, teigianti gyvenimą, žmogų ir tikrąsias vertybes. Jau duagiau kaip dešimtmetį teatras ugdo jaunuosius aktorius. Teatro studijos auklėtiniai dalyvauja miesto šventėse, įvairiuose teatro renginiuose, vaidina profesionaliuose spektakliuose. Užsiėmimuose jaunimas išmoksta laisvai reikšti savo mintis ir jausmus, mokosi scenos meno paslapčių: laisvai judėti, valdyti balsą, improvizuoti...

Kamerinių spektaklių festivalis

Nuo 2005 metų kiekvieną pavasarį teatre vyksta tradicinis kamerinių spektaklių festivalis. Ši teatro šventė jau tapo neatskiriama Panevėžio miesto kultūros dalimi. Kasmet festivalis sutraukia per 2000 teatro mylėtojų ir gerbėjų. Panevėžiečiams ir aplinkinio Aukštaitijos regiono gyventojams — tai puiki proga per dvi savaites susipažinti su garsiais Lietuvos teatrų spektakliais, aktoriais, režisieriais.